KONST / Litografier / Färglitografi 11978041
nr 1197 8041
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Blidösund med Nationalmuseum i bakgrunden. Signerad, numrerad 314/360. Motivet: 35x52 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 augusti 2018
kl 18:30:52
300 kr
400 kr
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
20 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren